2007

Letos jsme viděli na Jomfrulandu překrásně růžově, žlutě a bíle rozkvetlé pastviny však se podívejte v čem stojíme na naší společné fotografii! Počasí při příjezdu nevypadalo nic moc, ale v pondělí se mraky roztrhaly a vykouklo sluníčko, které nás pak provázelo skoro celou dobu, někdy zvlášť brzo ráno na Jomfrulandu, kdy se nikomu kromě profesora Bílka nechtělo vstávat na modré obloze, jindy vyhlíželo mezi mraky, ale opravdu se zatáhlo, rozfoukal se ostrý vítr a začalo pršet až poslední den na Mølen: oblečení profesora Straky a rozbouřené moře v pozadí na fotografii vpravo mluví za vše...

Řekli byste, že je pro studenta gymnázia problém napsat pár řádek? Asi ano, protože literární kategorie se zúčastnila jediná práce! (Ta také s přehledem vyhrála). Ve fotografické kategorii už byla konkurence větší, ale divili byste se, pro kolik studentů je možnost podívat se se školou do Norska milou samozřejmostí, ale požadavek napsat nebo ukázat, co se jim tam nejvíce líbilo nebo co je tam nejvíce udivilo, nemilým obtěžováním!

1. místo: Pobřeží

Lukáš Betka, 3.A

2. místo: Západ

Jakub Chmel, 7.O

3. místo: Polibek
Zuzana Raadová, 3.B

1. místo: Podruhé do Norska

Když se Vám naskytne příležitost podívat se do zahraničí, řeknete si, proč ji nevyužít?! Ale jet dvakrát za sebou na stejné místo? Proč ne! Norsko jsem si zamilovala už od první minuty, od chvíle, kdy jsem vystoupila z trajektu. Připadala jsem si jako v jiném světě. Nádherná příroda, která Vás chytí a už nepustí po celou dobu pobytu, milí a přátelští lidé a hlavně ta vůně. Ta nevysvětlitelná vůně celé země. Kdybych si měla vybrat místo kde chci žít, mám jasnou představu. V Norsku, kdesi u pobřeží v malém dřevěném domku s výhledem na nezkrotné a stále se měnící moře. To je můj sen, který by nikdy neexistoval bez Gymnázia Kadaň. A velice mě mrzí, že už se do této země nepodívám potřetí.

Markéta Holá, 3.A