Partnerské školy

PORSGRUNN VIDEREGÅENDE SKOLE

… je střední všeobecně vzdělávací škola s asi 800 žáky. Studium je rozděleno do tří ročníků, věk žáků je od 16 do 19 let.

Město Porsgrunn se nachází v jihovýchodním Norsku, v kraji Telemark. Je to přístavní město na Langesundském fjordu. Ve městě je rozvinutý chemický průmysl a stojí zde jediná norská porcelánka.

V nedalekém (mimochodem velmi rivalském) městě Skien se roku 1828 narodil světoznámý dramatik Henrik Ibsen.

GYMNÁZIUM KADAŇ

… je střední všeobecně vzdělávací škola s asi 400 žáky. Studium je dvojího typu – čtyřleté (věk žáků 15 – 19 let) a osmileté (věk žáků 11 – 19 let).

Město Kadaň se nachází v severozápadních Čechách, v Ústeckém kraji. Je to starobylé královské město, jeho zachovalé historické centrum je chráněno jako městská památková rezervace. Nejslavnějším rodákem je Mikuláš z Kadaně, který v roce 1410 sestrojil Staroměstský orloj.

Město bylo v minulosti vázáno takřka výhradně na energetický průmysl. Dnes na jeho okraji vyrůstá průmyslová zóna s množstvím menších, převážně strojírenských podniků.

ÝNAHORU ÜPORSGRUNN VGS

ÜGYMNÁZIUM KADAŇ